Alfa Romeo Giulia Veloce

W swoim życiu miałem 5 samochodów – jeden koreański, dwa niemieckie, dwa japońskie i ani jednego włoskiego. Zawsze po głowie chodziła mi Alfa Romeo, jednak strach przed stereotypową awaryjnością aut tej marki zawsze wygrywał i wybierałem coś solidniejszego… jak się potem często okazywało tylko pozornie. Nigdy też za bardzo nie rozumiałem dlaczego prawdziwy automaniak powinien choć raz w życiu mieć Alfę.

Niedawno miałem okazję spędzić trochę czasu z Alfa Romeo Giulia Veloce… i wiecie co? Zrozumiałem.

Piękny włoski design połączono z agresywną sylwetką. To co mi się wyjątkowo podoba, to nadwozie zauważalnie szersze „w biodrach”. Ten zabieg stylistyczny przełożył się również na lepsze prowadzenie. Nawet zakręty pokonywane znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości nie robią na Alfie większego wrażenia. Układu kierowniczego mogą jej śmiało pozazdrościć niemieccy rywale. Jest bardzo bezpośredni, dając przy tym kierowcy duży feedback o tym co dzieje się z przednimi kołami.

Uważam, że to najlepiej prowadzące się auto w swojej klasie, a już na pewno najładniejsze! I właśnie to jest fenomen Alfy Romeo – budzi w Tobie duże emocje zarówno kiedy pokonujesz nią serię zakrętów, jak i wtedy gdy idziesz już do domu i odwracasz się aby spojrzeć na nią ostatni raz przed snem.

Zdjęcia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.